logo-samandehi

مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب

2606713 0912 - 570 79 444 

566 157 66   -  628 157 66


0 کالا

سختی آب چیست؟

سختی آب چیست و لزوم سختی آب در تصفیه آب 

سختی در آب بر اثر کلسیم حل شده و در حد کمتر ، منیزیم است . اغلب آن را مساوی کمیت کربنات کلسیم معدنی در نظر می گیرند . با توجه به PH و قلیایی بودن ، سختی بالاتر از 200 میلی گرم بر لیتر می تواند منجر به ته نشینی شود ، به خصوص این امر در زمان گرم کردن اتفاق می افتد . آب های صاف با سختی کمتر از حدود 100 میلی گرم بر لیتر ، ظرفیت پایینی دارد و ممکن است آلودگی بیشتری را در لوله های آب ایجاد نماید . تعدادی از مطالعات تحلیلی و اکولوژیکی بیمارهای واگیردار،به طور آماری نسبت معکوس بین سختی آب آشامیدنی و بیماری های قلب و عروق نشان می دهد. نشانه های وجود دارد. که آب های نرم ، تاثیر وارونه ای بر تعادل مواد معدنی دارند. اما مطالعات مستندی برای ارزیابی آن موجود نمی باشد. هیچ ارزشی رهنمودی بر اساس بهداشت و سلامتی در مورد سختی پیشنهاد نشده است . اما میزان سختی آب ممکن است بر قابلیت قبول آن برای مصرف کننده از لحاظ طعم و میزان ته نشین شدن تاثیر داشته باشد. 

PH و فرسایش 

اگر چه PH معمولا تاثیری بر مصرف کننده ندارد اما غالبا این عامل یکی از پارامترهای کیفی بسیار موثر برای آب به حساب می رود . توجه دقیق و کنترل PH در تمام مراحل سالم سازی آب از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است چرا که بدین وسیله ما از پاکیزگی و ضد عفونی شدن آب اطمینان پیدا می کنیم برای اینکه بتوان عمل ضد عفونی توسط کلر را به انجام رسانید باید PH  این ماده کمتر از 8 باشد، PH کمتر از این مخرب است . PH آب ورودی به سیستم توزیع آب باید کنترل شود تا میزان زنگ زدگی در لوله های سیستم را به حداقل برساند. قلیایی بودن و مدیریت کلسیم هم در ثبات آب و کنترل تجاوز به لوله و ابزار موثر هستند. 

بهترین مقدار PH بسته به تفاوت منابع آب و ترکیب آب و طبیعت مواد ساختمانی به کار رفته در سیستم توزیع متفاوت است ، اما معمولا می توان اندازه های " 6/5 تا 8 اینچ " را برای آن در نظر گرفت. مقادیر بالای PH می تواند باعث ریزش اتفاقی آلاینده ها ، یا نقص و اشکال در سیستم تصفیه و پوشش سیمانی داخل لوله ها که به طور مناسب فرآوردی نشده اند . هیچ میزان رهنمودی بر مبنای سلامت ، برای PH پیشنهاد نگردیده است.  

جامدات محلول کل (TDS)

جامدات محلول کل TDS شامل نمکهای معدنی ( کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، بیکربنات ها ، کلریدها و سولفاتها ) و مقدار کمی از مواد آلی محلول در آب می باشد.TDS در آب قابل شرب طبیعی و در پساب های شهری و صنعتی یافت می شود. ترکیب نمک های معدنی موجود در TDS بستگی دارد. اطلاعات قابل قبولی در خصوص تاثیرات بهداشتی ناشی از TDS آب آشامیدنی در دست نیست و هیچ گونه پیشنهاد یا راهنمایی در این خصوص وجود ندارد. اگرچه مقدار TDS بالا در آب آشامیدنی برای مصرف کننده خوشایند نمی باشد. 

 

 

 

 

تگ ها: دستگاه تصفیه آب , دستگاه تصفیه آب آکوابست , دستگاه تصفیه آب تایوانی , دستگاه تصفیه آب سافت واتر
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی