logo-samandehi

مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب

2606713 0912 - 570 79 444 

566 157 66   -  628 157 66


0 کالا

رفع مشکلات بو ، مزه و ظاهر آب توسط تصفیه کننده های آب

تکنیک های زیر که بر روی آب استفاده می کنند توسط دستگاه تصفیه آب جهت حذف مواد شیمیایی آلی که باعث بو و مزه شوند عموما موثرند به شرح ذیل می باشد.

- هوادهی 

- کربن فعال شده 

- ازناسیون 

- فرآیند غشایی

مزه و بوی ایجاد شده به وسیله ضد عفونی کننده ها(DBP ها) بهترین موردهای کنترل و عملیات دقیق برای مراحل ضد عفونی کردن هستند. در اصل آنها می توانند به وسیله کربن فعال شده حذف شوند. منگنز با کلردهی به وسیله فیلتر گذاری حذف می شود . تکنیک برای حذف سولفید هیدروژن شامل هوادهی، GAC، فیلتر گذاری و اکسیداسیون است . آمونیاک می تواند به وسیله نیتراته کردن بیولوژیکی حذف شود. نرم کننده ها یا تبادل کاتیون می تواند سختی آب را کم کند. 

دیگر مواد شیمیایی غیر آلی که باعث بو و مزه می شوند مانند کلرید و سولفات عموما برای رفع مشکلات آب استفاده نمی شوند.

هوادهی:

فرآیندهای هوادهی برای دستیابی به رفع گازها و ترکیبات فرار گازها و ترکیبات فرار به وسیله خالی کردن هوا طراحی شده است . انتقال اکسیژن را می توان اغلب با استفاده از آبشارهای ساده و یا پخش هوا درآب ، بدون نیاز به تشریح تجهیزات به دست آورد . اما ممکن است خالی کردن گازها و یا ترکیبات فرار نیاز به دستگاه های تصفیه آب تخصصی داشته باشد. که میزان بالایی از انتقال را ارائه دهد. 

برای انتقال اکسیژن ، هواده های آبشاری ساده و یا مرحله ای طراحی شده اند تا آب در فیلمی باریک جریان یابد و بدین طریق به انتقال موثر جرم دست یابیم . هوادهی آبشاری ممکن است نشانگر افت فشار چشمگیری باشد ، نیازهای طراحی بین 1و 3 متر است تا فشار بار 10 تا 30 متر مکعب بر متر مربع در ارتفاع را تامین نماید.

نوار هوا را می توان برای از بین بردن موجودات فرار ( برای مثال حلا ل ها) ، برخی از ترکیبات تغییر دهنده طعم و بو و رادون به کار برد.

هوای فشرده را به طور متناوب می توان از طریق سیستم غوطه ور ساختن لو له های سوراخ دار، منتشر نمود . این انواع هوادهی برای اکسید اسیون و رسوب دهی آهن و منگنز به کار می رود. فرآیندهای هوادهی برای بر آوردن نیاز نوار هوا ، باید دقت بیشتری داشته باشد تا تماس لازم بین هوا و آب را ایجاد نماید. رایج ترین روش هوادهی آّبشاری است ، که اغلب در برج های بسته وجود دارند که در آن ها آب در فیلم های باریک و بالای رسانا های پلاستیکی جریان دارد که هوا در آن بر خلاف جریان دمیده می شود. از ارتفاع مورد نیاز برج و قطر مربوط به فراریت و غلظت ترکیباتی است که باید از بین بروند و همچنین به میزان جریان نیز مربوط است.

جذب کربن فعال شده 

کربن فعال شده به وسیله ی احتراق کنترل شدن مواد کربن دار، مانند چوب ، زغال ، پوسته نارگیل یا زغال سنگ تولید می شود. این فعال سازی مواد متخلخلی با سطح بزرگ 500 تا 1500 میلی گرم بر لیتر و میل ترکیبی بالا برای ترکیبات آلی تولید می نماید . به طور طبیعی در حالت پودری و یا دانه ای به کار می رود . وقتی که ظرفیت جذب کربن تخلیه می شود می توان مجددا آن را با سوزاندن مواد آلی به روشی کنترل شده فعال نمود اما به طور طبیعی فقط یک بار قبل از خنثی کردن بکار می رود. پودر به عنوان دوغاب به آب وارد می شود و بر اثر فرآیند های تصفیه به همراه گل و لای از بین می رود بنابراین کاربرد آن به تصفیه آب سطحی به همراه فیلترهای موجود محدود می شود. 

دانه ای به طور طبیعی در بسته های ثابت به کلر می رود که به منظور ساخت جذب کننده ها و یا پوسته های فیلتر موجود به وسیله جابجایی شن با پودرها به اندازه مشابه به وجود آمده است. اگر چه در بیشتر کارهای تصفیه نسبت به ساخت جذب کننده ای مجزا ارزانت تر است و معمولا زمان تماس کوتاهی نیاز دارد بنابراین نسبت دانه ها اضافی بین تصفیه شنی سریع و آخرین ضد عفونی امری عادی است . بیشتر منابع آب های زیر زمینی به فیلتر نیاز ندارند.

کربن فعال شده برای جذب حشره کش ها و سایر مواد شیمیایی آلی ، ترکیبات مزه و بو با کتری های آبی ، سیانو باکتری های سمی و همه کربن های آلی استفاده می شود. 

فرآیندهای غشایی

فرآیندهای غشایی مهم در تصفیه ی آب اسمزمعکوس ، پالایش بیش از حد ، ریز پالایش و نانو فیلتر این فرآیند ها برای تولید آب برای کاربردهای صنعتی و دارویی به کار می روند . اما هم اکنون برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می شوند. اگر دو محلول فرآیندهای فشار بالا توسط غشایی نیمه نفوذ پذیر از هم جدا شوند ( غشایی که اجازه عبور حلال را می دهد اما محلول را عبور نمی دهد)، حلال از محلولی با غلظت پایین تر به محلولی با غلظت بالاتر عبور می کند. این فرآیند با نام اسمز شناخته شده است اما این امکان وجود دارد که جریان حلال از محلولی با غلظت بالا و از غلظت بالا به پایین کشانده شود . 

 

 

 

 

 

 

تگ ها: دستگاه تصفیه آب آکوابست , دستگاه تصفیه آب سامتک , دستگاه تصفیه آب روبیکن
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی